• (0212) 240 6060
  • (0533) 452 8177
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ALGO Ağrı Tanı ve Tedavi Merkezi

Merhaba,

Ağrı sözcüğü bile yüzümüzü asmamız için yeterli değil mi? Hepimiz, hayatımızın değişik zamanlarında ağrı deneyimi yaşamışızdır. Hiçbir zaman hatırlamak istemediğimiz kötü anlardır onlar. Ünlü yazar Graham Greene, ” Başkalarının ağrılarını unutmak kolaydır.” derken aslında ağrının ne kadar kişisel olduğunu anlatmaktadır. Her hasta ağrı deneyimini kendi diliyle tanımlar. Ağrının dilinden anlamanın en kolay yolu ise şikayetlerinizi bu konuda uzmanlaşmış bir hekim ile paylaşmaktır. Diş ağrısı, burkulma ağrısı, iltihaplı bölge ağrısı gibi ağrılar Akut Ağrı olarak tanımlanır ve daima bir hastalık veya bir doku hasarı ile birlikte seyreder. Bu hastalık ya da hasar iyileşince geçer. Oysa Kronik Ağrı, günümüzde bir hastalık olarak tanımlanır. Son 20 yıldır dünyada ve ülkemizde yaşam kalitesini ve verimliliği en fazla düşüren hastalık olan kronik ağrı tedavisi ile ilgilenen Algoloji bilim dalları kurulmuştur ve burada ağrı ile uğraşan hekimlere Algolog denir.

Bu siteyi hazırlamaktaki amacımız, ağrının dilini anlatmak ve ağrının tedavisi konusunda bilgi vermektir. Sitemizde ağrıların tipleri, ağrı mekanizmaları, ağrı dindirmek için kullanılan yöntemler, ilaç ve yöntemlerin yan etkileri konularında detaylı bilgiler verilecektir.

Bu sitede, ayrıca siz değerli okurlarımızın soruları da yanıtlarını bulacak. Bize göre ağrı, Mc Coefrey’in tanımladığı gibi ” hasta ne diyorsa, odur ”. Sizler de ağrınızı bizimle paylaşın, uzmanlarımızla birlikte çözüm arayalım…

Saygılarımla

Prof. Dr. N. Süleyman ÖZYALÇIN


Ağrı Tedavisi - İletişim